درباره بیمارستان اقبال

درباره بیمارستان اقبال

بیمارستان اقبال در تاریخ 1346/1/12 در محله سلسبیل ، منطقه 10 کنونی شهرداری تهران تقاطع خیابان آذربایجان و رودکی آغاز به کار نموده است. شروع به کار بیمارستان اقبال با راه اندازی بخش های زنان و زایمان، جراحی، اطفال و داخلی بوده است .
از آن پس بیمارستان اقبال با ایجاد تحولات اساسی و تجهیز بیمارستان به فن اوری های پیشرفته بهداشتی و درمانی اقدامات گسترده ای را آغاز نمود و در حال حاضر با زیربنای 4627 مترمربع در 6 طبقه ، 81 تخت مصوب بستری ، 5 اتاق عمل پیشرفته و بخش های مختلف شامل اورژانس ، بلوک زایمان ، جراحی زنان ، نوزادان ، NICU ( مراقبت های ویژه نوزادان ) ، CCU (مراقبت های ویژه قلبی ) ، بخش جنرال جراحی شامل جراحی های عمومی ، جراحی زیبایی ، گوش و حلق و بینی ، ارولوژی ، ارتوپدی و داخلی و بکارگیری پزشکانی متعهد ومتخصص و کادر درمانی _اداری مجرب به ارائه خدمت به بیماران و مراجعین می پردازد .
بیمارستان اقبال دارای درمانگاه های تخصصی زنان و زایمان ، اطفال و نوزادان ، ارتوپدی ، ارولوژی ، جراحی ، گوش و حلق و بینی ، نورولوژی ، داخلی ، غدد ، گوارش ، قلب ، پوست ، روانپزشكی ، مغز و اعصاب ، قلب جنین و طب فیزیکی می باشد و همچنین بر حسب نیاز و بر اساس پیشرفت تكنولوژی واحدهای پاراكلینیك ماموگرافی ، سونوگرافی ، رادیولوژی ، فیزیوتراپی ، اندوسكوپی و كولونوسكوپی ، تغذیه ، شنوایی سنجی ، اكوكاردیوگرافی و تست ورزش ، سنجش تراكم استخوان ، اندوسكوپی سینوس ها و لیزر را در اختیار گرفته است .
به منظور رفاه حال بیماران اتاق های عمل بیمارستان مجهز به لاپاراسكوپی ، ارتروسكوپی ، سیستوسكوپی و دستگاه CROM می باشند.
بیمارستان در حال حاضر با 81 تخت مصوب و 61 تخت فعال به مراجعین و بیماران خدمات مناسب همگام با پیشرفت های علمی و تكنولوژی روز و ضوابط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ارائه می دهد.

پروانه تاسیس

بیمارستان اقبال در گذر زمان

فیلم مستند بیمارستان

نمایش فیلم

play