درباره ما

بلوك زایمان

بلوك زایمان

رییس بخش : جناب آقای دكتر علی حسینی

سرپرستار : سرکار خانم بهاره ناظمی

بلوک زایمان بیمارستان اقبال در طبقه اول بیمارستان واقه شده و دارای 6 اتاق است که 2 اتاق ویژه LDR جهت زایمان طبیعی (NVD) و 7 تخت فعال می باشد .
در این بخش مادرانی که زایمان طبیعی داشته و یا در دوران بارداری بالای 32 هفته می بایست به عللی از جمله خونریزی و یا . . . تحت نظر باشند ، بستری می گردند ، همچنین مادران بارداری که جهت انجام عمل سزارین مراجعه کرده اند ، قبل از عمل در این بخش آماده می شوند .
این بخش دارای دستگاه های مانیتورینگ جنین ، کنترل قلب جنین و امکانات زایمان بدون درد شامل توپ زایمان ( Birth Ball ) ، دستگاه تنس و گاز انتونکس ، زایمان بدون درد با روش بی حسی اپیدورال و به روش های فیزیولوژیک می باشد .
در این بخش همچنین تست های NST و بررسی پارگی کیسه آب جنین ( AmniSure Test ) انجام می پذیرد .
حضور ماماهای مجرب جهت ارائه مراقبت های اولیه تخصصی پس از تولد نوزاد به روش طبیعی و مراقبت های اولیه جهت آمادگی قبل از سزارین و همچنین پزشک متخصص زنان و زایمان بصورت مقیم 24 ساعته از جمله امکانات و مزایای این بخش بوده و در کلیه ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی به بیماران می باشند .
از دیگر فعالیت های بلوک زایمان ارائه خدمات آموزشی دوران بارداری شامل : آشنایی و آمادگی برای زایمان طبیعی ( فیزیولوژیک و بدون درد ) ، ورزشهای دوران بارداری ، تغذیه دوران بارداری ، بهداشت فردی ، مشاوره بهداشت روان و خدمات آموزشی پس از زایمان شامل : مراقبت از نوزاد ، ورزشهای مناسب پس از زایمان ، آموزش شیردهی می باشد .
صدور گواهی ولادت نوزاد : در روزهای غیرتعطیل انجام می گیرد . برای صدور گواهی ولادت ، ارائه اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه مادر و پدر نوزاد الزامی است .